KLIMAT PRO

Skrzynki rozprężne

skrzynki rozprężne do nawiewników i anemostatów

Skrzynka rozprężna do anemostatu SP
Skrzynka rozprężna do nawiewnika SK

O skrzynkach rozprężnych

Skrzynki rozprężne

Skrzynki rozprężne służą do rozprężania dostarczanego przez instalacje wentylacyjne powietrza. Pozwalają na zmniejszenie prędkości powietrza nawiewanego do pomieszczenia i wpływają na jego równomierny rozpływ. Skrzynki są stosowane w instalacjach nawiewnych. W naszej ofercie można znaleźć skrzynki do anemostatów oraz do nawiewników. Wykonane są z blachy ocynkowanej lub blachy kwasoodpornej. Istnieje możliwość izolacji skrzynki kauczukiem w celu stłumienia hałasu i poprawienia komfortu akustycznego. Skrzynki mogą zostać zamówione z przepustnicą, którą można ręcznie regulować zewnętrznie, wewnętrznie lub poprzez cięgna.

Zalecenia montażowe

Skrzynki można montować do stropu pełnego, w sufitach podwieszanych oraz systemach sufitowych. Nawiewniki oraz anemostaty powinny być montowane w pomieszczeniach o wysokości od 2,6 do 4,0 m oraz dobrane w taki sposób, by zapewnić optymalne warunki pracy powietrza.

Skrzynka rozprężna z nawiewnikiem

Montaż nawiewnika

Nawiewniki montowane są do skrzynek rozprężnych za pomocą pojedynczej śruby umieszczonej w centralnej części elementu nawiewnego.

Montaż anemostatu

Anemostaty nawiewne mogą być mocowane do skrzynek rozprężnych przy użyciu wkrętów samowiercących rozmieszczonych symetrycznie na obwodzie zgodnie z otworami w anemostacie.

Przykładowe obiekty referencyjne

Jesteś zainteresowany?

Przewiń do góry