KLIMAT PRO

Skrzynki rozprężne

skrzynki rozprężne do nawiewników i anemostatów

Skrzynka rozprężna do anemostatu SP
Skrzynka rozprężna do nawiewnika SK

Skrzynki rozprężne

Skrzynki rozprężne służą do rozprężania dostarczanego przez instalacje wentylacyjne powietrza. Pozwalają na zmniejszenie prędkości powietrza nawiewanego do pomieszczenia i wpływają na jego równomierny rozpływ. Skrzynki są stosowane w instalacjach nawiewnych. W naszej ofercie można znaleźć skrzynki do anemostatów oraz do nawiewników. Wykonane są z blachy ocynkowanej lub blachy kwasoodpornej. Istnieje możliwość izolacji skrzynki kauczukiem w celu stłumienia hałasu i poprawienia komfortu akustycznego. Skrzynki mogą zostać zamówione z przepustnicą, którą można ręcznie regulować zewnętrznie, wewnętrznie lub poprzez cięgna.

Zalecenia montażowe

Skrzynki można montować do stropu pełnego, w sufitach podwieszanych oraz systemach sufitowych. Nawiewniki oraz anemostaty powinny być montowane w pomieszczeniach o wysokości od 2,6 do 4,0 m oraz dobrane w taki sposób, by zapewnić optymalne warunki pracy powietrza.

Skrzynka rozprężna z nawiewnikiem

Montaż nawiewnika

Nawiewniki montowane są do skrzynek rozprężnych za pomocą pojedynczej śruby umieszczonej w centralnej części elementu nawiewnego.

Montaż anemostatu

Anemostaty nawiewne mogą być mocowane do skrzynek rozprężnych przy użyciu wkrętów samowiercących rozmieszczonych symetrycznie na obwodzie zgodnie z otworami w anemostacie.

Przykładowe obiekty referencyjne

Jesteś zainteresowany?

Przewiń do góry